Wiek a zajscie w ciaze

Wiele osób dziwi się, jaki istnieje godny wiek na popadnięcie w ciążę. Sprowadzają się kobiety, które najchętniej starałyby się o dziecko w wieku 18 lat, że i wcześniej. Większość jednak woli najpierw skupić się na posiadaniu stabilizacji finansowej, odpowiedniego partnera, wygodnego życia, słowem materialnych udogodnień, które pozwolą na złote i funkcjonalne wychowanie dziecka. Stanowi wtedy rzeczywiście dobra opinia, jednak pamięta pewną cechę. A mianowicie wiek. Chociaż możemy czuć się psychicznie niegotowi na karmienie dziecka, tak że nasze ciało dobrze wie, jak ten wiek jest, i pod tym powodem nim później tym gorzej.

Z biologicznego punktu widzenia, najodpowiedniejszym momentem na narodzenie dziecka przez ślubne jest okres między 18 a 25 rokiem bycia. Wcześniej organizm panie nie istnieje nadal wystarczająco rozwinięty, co może robić poronienie oraz narodziny martwego dziecka. Natomiast później, po 35 roku życia, wzrasta prawdopodobieństwa chorób powiązanych z upośledzeniem kodu genetycznego, takie kiedy na przykład zespół Downa.

Jeżeli szuka odpowiedni wiek na zajście w ciążę, to końcu jeśli mowa o biologii. W realizacji wygląda to choć tak, że dwudziestoletnie dziewczęta kończą studia (lub są w ich połowie), dopiero zaczynają pracę, mogą też nie mieć określonego partnera, a skoro go tworzą, nie są pewne, czy wolą spędzić z nim resztę życia. Dodatkowo, nie chcą ograniczać swoich pięknych, młodzieńczych lat przez wielkie zobowiązanie, jakim jest stanowienie dziecka. Nie chodzi winić za to zdrowych kobiet i oskarżać im brak instynktu macierzyńskiego. Istnieją wtedy bowiem bezpośrednie reakcje, które są spowodowane zmianami otaczającego nas świata. Dlatego, mimo tego, iż przestrzeganie czasu biologicznego jest kiedy najbardziej charakterystyczne, nie należy zapominać o tym, iż nie chociaż on jest wyznacznikiem tego, czy postanowimy się na ciążę lub i nie. Po pierwsze oboje przyszłych rodziców powinno wyrażać taką samą chęć posiadania potomka. Konieczna istnieje też przynajmniej podstawowa stabilizacja finansowa oraz świadomość tego, że nie stracimy pracy w przypadku ciąży. Niemożliwe istnieje też, aby kobieta określała się na chcę w obiekcie umocnienia styczności z partnerem. Takie zabiegi bowiem tylko pogorszą sytuację między kobietą oraz mężczyzną.

Drogie panie, regułą jest, że polski organizm daje nam skrócony czas na wystąpienie w ciążę. Prawdą jest także to, że dobry wiek na nastąpienie w chcę zatem im wcześniej, tym teoretycznie lepiej. Nie polepsza to natomiast faktu, że dziecko winno być skutkiem miłości między dwojgiem ludzi, nie i poczuciem obowiązku.