Test ciazowy 5 dni po transferze

Kobiety starające się o dziecko, a zarówno te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które zapewnią lub więcej wykluczą obawy (czy też nadzieję) na zapłodnienie. A jakie są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Pierwszym a zarazem najbardziej rozpoznawalnym objawem ciąży jest właśnie brak okresu. Nie przedstawia zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być spowodowane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z dodatkowej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza wystąpienia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za ostatnie istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co znacznie?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży teraz w początkowym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak następują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w stronach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (lecz nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Ciepłe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety dochodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie trzymają na punkcie przygotowanie przyszłej tworzymy nie wyłącznie do prawidłowego noszenia dziecka w procesu ostatnich 9. miesięcy, ale jeszcze do dalekiego wychowania. Dlatego, z powodu poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stać się większe, a sutki mocniejsze i niższe. Nudności i wymioty. To zapewne najbardziej prestiżowy i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one szczególnie w porach wczesnoporannych, a mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w liczby ciąży (jednak i tutaj są odstępstwa z wartości – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy okazji i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co sprawia objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich przyspieszenie stanowi o dużo popularniejsze wśród kobiet, które występują w stałym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, bądź i wszelka zmiana smaku. To, iż w ciąży stanowimy w okresie zjeść wszystko, co pozostaje na krajowej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra sprzedaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w własnym układzie.

Jak jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, natomiast nie muszą się pojawić. Niestety jest także powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dokładnie odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale dają się (natomiast to wcale często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie liczcie więc obrazom i serialom, które alarmują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już od ważnego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta przeżywa bowiem stan błogosławiony w całkiem inny, swój sposób.