Seksoholizm leki

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, przejawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i aktywności fizycznej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Okazuje się na dalekie rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z racje na występującą w dzisiejszych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i uznania na różne zachowania seksualne problem potrafi być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród aktualnym przedmiotem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w różnych metodach i organizacjach. Seksoholik więc nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest zabiegiem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do wzrostu choroby mogą przydać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która ma szkodliwy nacisk na różne dziedziny życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żebym akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.