Pojemnik 50x40

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacji od typu i sposobu potrafią być dedykowane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wytwarzają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno być jaśniejsza niż 200 stopni Celsjusza a nie potrafi żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on ruszany w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

krajalnice do wędlin

Dozowniki celkowe uznają zbyt zadanie w tryb ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą to w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszystkim etapie produkcji, także w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Można je zbierać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych że być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.